Részvétel a tuniszi Insaniyyat konferencián

N. Rózsa Erzsébet a kutatócsoport vezetője, Marsai Viktor, az ÁNTK Nemzetközi Kapcsolatok és Diplomácia tanszék docense, Novák-Varró Virág, az NKE HHK Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszék tanársegédje és Csicsmann László, a győri Széchenyi István Egyetem docense, valamint Pénzváltó Nikolett, a Migráció Kutatóintézet kutatója a kairói British University of Egypt oktatóival közös szekcióban ismertették kutatásaikat.

Csicsmann László és N. Rózsa Erzsébet a szíriai és iraki föderalizmus kérdését, illetve a kurd népesség integrációjának lehetőségeit vizsgálták. Marsai Viktor és Novák-Varró Virág a Líbiát és Afganisztánt érintő nem konvencionális biztonsági fenyegetéseket, kiemelten a terrorizmus és a külföldi zsoldosok a humanitárius helyzetre gyakorolt hatását elemezték.

Címkék: Hírek