Terepkutatás Egyiptomban

2023. szeptember 29. és október 6. között az "Egy lehetséges európai nagystratégia határai - az illegális migráció mint indikátor" című OTKA-projekt két kutatója, Nagyné Rózsa Erzsébet professzor asszony és Marsai Viktor egyetemi docens, a Migrációkutató Intézet igazgatója Egyiptomba látogatott, hogy a szudáni menekültválságnak az országra gyakorolt hatását tanulmányozza. A tizenhét szakmai találkozó során, amelyeken különféle ENSZ-ügynökségeket (IOM, UNHCR), segélyszervezeteket (Refuge Egypt, St Jospeh Catholic Church) és szakértőket kerestek fel, megbizonyosodhattak arról, hogy a mintegy 10 millió migránst és menekültet befogadó Egyiptom teljesítőképessége határára ért. A szudáni polgárháború 2023 áprilisi kitörése óta több mint 330 000 menekült érkezett a nílus-parti országba, és ez egyre növekvő feszültségekhez vezet a helyi közösségekkel. Az újonnan érkezők miatt ugyanis megnövekedtek a lakásárak, és komoly verseny indult a munkahelyekért is.

Szöveg és képek: Marsai Viktor

Címkék: Hírek 2023