Látogatás Kenyában

2023. november 20. és december 3. között az "Egy lehetséges európai nagystratégia határai - az illegális migráció mint indikátor" című OTKA-projekt keretében Nagyné Rózsa Erzsébet professzor asszony és Marsai Viktor egyetemi docens (NKE ÁNTK Nemzetközi Kapcsolatok és Diplomácia Tanszék) a nairobi Kenyatta Egyetemre látogatott nemzetközi kreditmobilitás keretében, ahol az oktatási tevékenység mellett szakértői workshopokon vettek részt, illetve találkoztak olyan szereplőkkel (IOM, EU összekötők), akik közelről is figyelemmel kísérik a kelet-afrikai migrációs folyamatokat. A csaknem egytucatnyi szakértői találkozó során kiderült, hogy Kenya fontos elosztóközpont a kelet-afrikai irreguláris migrációban. Új trend, hogy az as-Sabáb szomáli terrorszervezet egyre inkább bekapcsolódik az embercsempész-tevékenységbe, és abból komoly profitot generál működése fenntartására. Az IOM szakértői azt is elmondták, az irreguláris migrációt a konfliktusok mellett egyre inkább a természeti csapások hajtják a régióban.

Szöveg és képek: Marsai Viktor

Címkék: Hírek 2023